Aspirin Plus C Forte 10 comprimate efervescente
74

Aspirin Plus C Forte 10 comprimate efervescente

3.88/5 (74)
Timp de retur Poti returna in 14 zile
Pret 3.8/5
Interes 4.74/5
Livrare 4/5
brand: Bayer
magazin: farmaciasilva.ro/
Produs popular produs popular cu 74 vizualizari recente

Descriere

Prospect: Link ANM Contine: 800 mg Acid acetilsalicilic și 480 mg Vitamina C pentru combaterea simptomelor răcelii și gripei - Vitamina C susține sistemul imunitar - Acțiune rapidă datorată formei farmaceutice de tip comprimat efervescent Începând cu luna septembrie 2018, în farmacii este disponibil un nou tratament pentru simptomele răcelii și gripei din gama Aspirin®: Aspirin® Plus C Forte. Cu o concentrație de 800 mg acid acetilsalicilic și 480 mg vitamina C într-un singur comprimat efervescent, noul Aspirin® Plus C Forte ameliorează simptomele răcelii și gripei,cum ar fi durerea de gât, durerea de cap și febra. Datorită disponibilității substanțelor active sub forma unui comprimat efervescent, noul preparat acționează rapid, iar doza de vitamina C (acid ascorbic) contribuie la susținerea sistemului imunitar. Aspirin® Plus C Forte este disponibil în ambalaj cu 10 comprimate efervescente şi este recomandat pentru tratamentul simptomatic al durerii și febrei din cadrul răcelii şi gripei, dar și în tratamentul durerilor uşoare până la moderate, cum sunt durerile de cap, durerile de dinţi, durerile menstruale. Vitamina C pentru susținerea sistemului imunitar Aspirin® Plus C Forte conține vitamina C (acid ascorbic) și, astfel, ajută la susținerea sistemului imunitar care are nevoie de aceasta pentru a funcționa la nivel optim și a lupta contra patogenilor. De exemplu, acidul ascorbic stimulează formarea celulelor de apărare de tip T, parte a sistemului imunitar, și favorizează activitatea acestora. Mai mult, vitamina C contribuie la eliminarea radicalilor liberi care se formează pe durata unei reacții inflamatorii ce pot afecta celulele de apărare ale organismului. Astfel, efectul antioxidant al acidului ascorbic îmbunătățește funcția celulelor sistemului imunitar. Acțiune rapidă Forma farmaceutică de tip comprimat efervescent a lui Aspirin® Plus C Forte asigură eliberarea rapidă a acidului acetilsalicilic, ceea ce înseamnă că ingredientul poate ameliora rapid simptomatologia specifică răcelii și gripei. Acest lucru este susținut și de faptul că substanța activă atinge concentrația plasmatică maximă în 10-20 minute. Doza unică recomandată pentru adulţi și copii (cu vârsta peste 12 ani): 1 comprimat efervescent. Doza unică poate fi repetată după 4-8 ore, dacă este necesar
Doza zilnică maximă: 3 comprimate efervescente. Nu trebuie administrat mai mult de 3 zile. Nu se recomandă utilizarea acidului acetilsalicilic în cazul copiilor sub 12 ani, în sarcină și alăptare. Dacă acidul acetilsalicilic este administrat în cazul unor boli virale la copii, există riscul apariției sindromului Reye. Acest medicament se eliberează fără prescripţie medicală. Se recomandă citirea cu atenţie a prospectului sau a informaţiilor de pe ambalaj. Dacă apar manifestări neplăcute, adresaţi-vă medicului sau farmacistului. Întreabă medicul/farmacistul de eventuale interacțiuni cu alte medicamente prescrise. Viza de publicitate nr.2496 / 06.09.2018

Caracteristici

  • Categorie: Raceala si Gripa
  • Marca: Bayer
  • Pret: 42 lei
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod: 9026
*generate pe baza descrierii. Verificati pe site-ul comerciantului

Livrare

  • Livrare prin curier
  • Livrare prin easybox

Plata

  • Plata card
  • Plata ramburs la curier
  • Plata transfer bancar / Ordin de plata

Compara produse similare

Aspirin Plus C 20 comprimate efervescente
3.84/5

Aspirin Plus C 20 comprimate efervescente

73
48 LEI info
Miere de Salcam Cruda 500g
3.91/5

Miere de Salcam Cruda 500g

83
42 LEI info
Imupret 50 drajeuri
3.86/5

Imupret 50 drajeuri

63
42 LEI info
Sterimar Mangan 100ml
3.91/5

Sterimar Mangan 100ml

83
42 LEI info
Theraflu Extra Raceala si Gripa x 10 plicuri
3.90/5

Theraflu Extra Raceala si Gripa x 10 plicuri

81
42 LEI info
Theraflu Sinus Raceala si Gripa x 10 plicuri
3.92/5

Theraflu Sinus Raceala si Gripa x 10 plicuri

87
42 LEI info
Fumarosept x 24 de comprimate masticabile
3.89/5

Fumarosept x 24 de comprimate masticabile

78
42 LEI info
Bronchipret TP 20 comprimate filmate Bionorica
3.89/5

Bronchipret TP 20 comprimate filmate Bionorica

75
42 LEI info
Narivent Spray nazal 20 ml Plantamed
3.86/5

Narivent Spray nazal 20 ml Plantamed

62
41 LEI info
Biosept A5 30 capsule Fares
3.87/5

Biosept A5 30 capsule Fares

65
41 LEI info
Tonsipret comprimate
3.86/5

Tonsipret comprimate

60
41 LEI info
Gripec V 40cpr
3.89/5

Gripec V 40cpr

71
41 LEI info
Bronhoklir sirop pentru tuse uscata x 15 plicuri
3.88/5

Bronhoklir sirop pentru tuse uscata x 15 plicuri

79
44 LEI info
Theraflu Raceala si Tuse x 16 cps
3.92/5

Theraflu Raceala si Tuse x 16 cps

83
40 LEI info
Bronhoklir sirop pentru tuse productiva x 15 plicuri
3.89/5

Bronhoklir sirop pentru tuse productiva x 15 plicuri

82
44 LEI info
Gatulet Fericit (20ml) - Spray de Gat pentru Copii si Adulti cu Miere si Propolis
3.89/5

Gatulet Fericit (20ml) - Spray de Gat pentru Copii si Adulti cu Miere si Propolis

82
44 LEI info
Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 24 comprimate
3.92/5

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 24 comprimate

81
40 LEI info
Coldrex Maxgrip Lemon 10 plicuri
3.86/5

Coldrex Maxgrip Lemon 10 plicuri

73
45 LEI info
Diakof x 100ml sirop
3.90/5

Diakof x 100ml sirop

75
39 LEI info
Sterimar Hypertonic 100 ml
3.87/5

Sterimar Hypertonic 100 ml

75
45 LEI info
Theraflu Max Raceala si Gripa Pulbere pentru Solutie Orala 10 plicuri
3.90/5

Theraflu Max Raceala si Gripa Pulbere pentru Solutie Orala 10 plicuri

91
45 LEI info
Sterimar Hypertonic 50 ml
3.90/5

Sterimar Hypertonic 50 ml

71
39 LEI info
Prospan 10 comprimate efervescente pentru solutie orala
3.88/5

Prospan 10 comprimate efervescente pentru solutie orala

82
45 LEI info
Solutie Propolis Fara Alcool 250ml
3.88/5

Solutie Propolis Fara Alcool 250ml

79
45 LEI info
Strepsils Intensiv Miere si Lamaie 8.75 mg 24 comprimate
3.93/5

Strepsils Intensiv Miere si Lamaie 8.75 mg 24 comprimate

115
45 LEI info
Sterimar bebe nas infundat 100 ml
3.86/5

Sterimar bebe nas infundat 100 ml

73
45 LEI info
Sterimar Mangan 50ml
3.90/5

Sterimar Mangan 50ml

71
39 LEI info
Imunorezistan Junior PlantExtrakt 135 ml
3.88/5

Imunorezistan Junior PlantExtrakt 135 ml

80
45 LEI info
Gatul Meu (20ml) - Spray De Gat Cu Miere si Propolis
3.87/5

Gatul Meu (20ml) - Spray De Gat Cu Miere si Propolis

64
45 LEI info
Marimer Izotonic Spray Igiena Nazala Zilnica 100 ml Lab Gilbert
3.88/5

Marimer Izotonic Spray Igiena Nazala Zilnica 100 ml Lab Gilbert

79
45 LEI info
Sinomarin Spray decongestionant nazal hipertonic pentru adulti 125 ml
3.88/5

Sinomarin Spray decongestionant nazal hipertonic pentru adulti 125 ml

79
45 LEI info
Coldrex Maxgrip aroma de Fructe de padure si mentol 10 plicuri
3.88/5

Coldrex Maxgrip aroma de Fructe de padure si mentol 10 plicuri

81
45 LEI info
Nurofen 200 mg 24 drajeuri
3.96/5

Nurofen 200 mg 24 drajeuri

91
38 LEI info
Spray de Gat Forte cu Propolis fara Alcool 20ml
3.92/5

Spray de Gat Forte cu Propolis fara Alcool 20ml

79
38 LEI info
Energo-Vital Miere cu Polen si Catina 270g
3.93/5

Energo-Vital Miere cu Polen si Catina 270g

80
38 LEI info
Rinopanteina unguent nazal 10 g
3.94/5

Rinopanteina unguent nazal 10 g

83
38 LEI info
Sinupret x 100ml picaturi orale
3.86/5

Sinupret x 100ml picaturi orale

76
46 LEI info
Gripovit Junior x 10 plicuri
3.91/5

Gripovit Junior x 10 plicuri

72
38 LEI info
GripStop picaturi nazale x 15ml
3.86/5

GripStop picaturi nazale x 15ml

79
47 LEI info
Hapciu Solubil (R30) 12 Plicuri
3.92/5

Hapciu Solubil (R30) 12 Plicuri

76
37 LEI info
Spray de Gat cu Propolis, Pin, Salvie si Portocal fara Alcool 20ml
3.95/5

Spray de Gat cu Propolis, Pin, Salvie si Portocal fara Alcool 20ml

84
37 LEI info
Pachet Echinacea + Zinc + Vitamina C 30cps+30cps Reducere 14 LEI
4.21/5

Pachet Echinacea + Zinc + Vitamina C 30cps+30cps

28% 51 LEI
80
37 LEI info
Rinopanteina spray nazal, 20ml
3.85/5

Rinopanteina spray nazal, 20ml

75
47 LEI info
Zdrovit ClinSin Med Set pentru clatirea nasului si a sinusurilor
3.80/5

Zdrovit ClinSin Med Set pentru clatirea nasului si a sinusurilor

58
48 LEI info
Marimer Baby Izotonic Spray Igiena Nazala Zilnica 100 ml Lab Gilbert
3.86/5

Marimer Baby Izotonic Spray Igiena Nazala Zilnica 100 ml Lab Gilbert

82
48 LEI info
Voseptol - Plantavorel, 40 tablete
3.94/5

Voseptol - Plantavorel, 40 tablete

78
36 LEI info
Nurofen SR 300 mg 12 comprimate cu eliberare prelungita Reckitt Benckiser
3.87/5

Nurofen SR 300 mg 12 comprimate cu eliberare prelungita Reckitt Benckiser

51
36 LEI info
GripStop Spray nazal x 20ml
3.84/5

GripStop Spray nazal x 20ml

76
49 LEI info