Fervex Raceala si Gripa Fara Zahar pentru Copii 280mg/100 mg/10 mg 8 plicuri Upsa
79

Fervex Raceala si Gripa Fara Zahar pentru Copii 280mg/100 mg/10 mg 8 plicuri Upsa

4.00/5 (79)
Timp de retur Poti returna in 14 zile
SUPER OFERTA: Produsul costa cu 20% mai putin decat media produselor din categoria de Raceala si Gripa
Pret 4.2/5
Interes 4.79/5
Livrare 4/5
brand: Upsa
magazin: farmaciasilva.ro/
Produs popular produs popular cu 79 vizualizari recente

Descriere

Se utilizeaza pentru: - tratamentul simptomatic al racelilor comune, rinitelor alergice si vasomotorii, starilor gripale
- ameliorarea stranutului si a secretiei nazale apoase
- ameliorarea inflamatiei la nivelul mucoaselor (nazala si sinusala)
- pentru ameliorarea febrei
- pentru ameliorarea durerilor de cap si musculare. Mod de administrare: Copii cu varsta intre 6 si 10 ani:1 plic de 2 ori pe zi
Copii cu varsta intre 10 si 12 ani:1 plic de 3 ori pe zi
Copii cu varsta intre 12 si 15 ani: 1 plic de 4 ori pe zi
Intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 4 ore. Plicurile se administreaza cu o cantitate suficienta de apa rece sau fierbinte. Dacă aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acest medicament, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului. Compozitie: - Substanţele active sunt paracetamol, acid ascorbic şi maleat de feniramină. - Fiecare plic cu granule pentru soluţie orală conţine paracetamol 280 mg, acid ascorbic 100 mg şi maleat de feniramină 10 mg. - Celelalte componente sunt: manitol, acid citric anhidru, povidonă, citrat de magneziu anhidru, acesulfam de potasiu, aromă de zmeură. Compoziţia aromei de zmeură: maltodextrină, amidon de porumb modificat (E 1450), roşu allura AC (E 129), albastru strălucitor (E 133), galben amurg FCF (E110), permastabil 505528 RI, aromă zmeură 054428 A, clorură de sodiu și/sau sulfat de sodiu. Contraindicații: Nu utilizati in cazul în care copilul dumneavoastră este alergic la: - paracetamol, - fenacetină sau alte antiinflamatoare, - feniramină sau alte antihistaminice sau a oricare dintre componenţii produsului. Precautii: Acest medicament nu trebuie administrat în timpul sarcinii sau în perioada de alăptare. Risc de somnolență sau vigilenţă scăzută la persoanele care conduc vehicule și folosesc utilaje.

Caracteristici

  • Categorie: Raceala si Gripa
  • Marca: Upsa
  • Pret: 28 lei
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod: 13351
*generate pe baza descrierii. Verificati pe site-ul comerciantului

Livrare

  • Livrare prin curier
  • Livrare prin easybox

Plata

  • Plata card
  • Plata ramburs la curier
  • Plata transfer bancar / Ordin de plata

Compara produse similare

Fervex adulti cu aroma de zmeura x 8plicuri
3.97/5

Fervex adulti cu aroma de zmeura x 8plicuri

82
33 LEI info
Fervex pentru Adulti 500mg/200mg/25mg 8 plicuri
3.94/5

Fervex pentru Adulti 500mg/200mg/25mg 8 plicuri

68
33 LEI info
Tinctura De Propolis Cu Pulverizator 30ml
3.98/5

Tinctura De Propolis Cu Pulverizator 30ml

72
28 LEI info
Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate
4.00/5

Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate

79
28 LEI info
Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie
4.00/5

Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie

79
28 LEI info
Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre
4.00/5

Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre

81
28 LEI info
Strepsils Mentol 24 comprimate
4.00/5

Strepsils Mentol 24 comprimate

80
28 LEI info
Apiphen Apifaringocalm 50ml Reducere 4 LEI
4.11/5

Apiphen Apifaringocalm 50ml

13% 32 LEI
72
28 LEI info
Apiphen Apifluprotect 50ml Reducere 4 LEI
4.12/5

Apiphen Apifluprotect 50ml

13% 32 LEI
76
28 LEI info
Coldrex Junior 16 comprimate filmate
4.01/5

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

83
28 LEI info
Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini
4.01/5

Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini

85
28 LEI info
Prosinus 600 mg/12,2 mg pulbere pentru solutie orala 10 plicuri Fiterman
4.04/5

Prosinus 600 mg/12,2 mg pulbere pentru solutie orala 10 plicuri Fiterman

94
27 LEI info
Oscillococcinum stari gripale 6 unidoze
4.00/5

Oscillococcinum stari gripale 6 unidoze

83
29 LEI info
Quixx Soft Spray nazal isotonic 30ml
3.99/5

Quixx Soft Spray nazal isotonic 30ml

81
29 LEI info
Tinctura de Propolis Spray 30ml
3.99/5

Tinctura de Propolis Spray 30ml

74
27 LEI info
FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi
3.97/5

FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi

73
29 LEI info
Imunocaps 50cps
3.87/5

Imunocaps 50cps

30
29 LEI info
Antinevralgic Sinus 12 comprimate filmate Zentiva
3.94/5

Antinevralgic Sinus 12 comprimate filmate Zentiva

59
29 LEI info
Gripoff Max 1000 mg/200mg/4mg 10 plicuri Slavia Pharm
3.99/5

Gripoff Max 1000 mg/200mg/4mg 10 plicuri Slavia Pharm

80
30 LEI info
Nasic pentru copii spray nazal 10 ml
4.00/5

Nasic pentru copii spray nazal 10 ml

74
26 LEI info
Fiorda Junior x 15 cpr pentru supt
4.01/5

Fiorda Junior x 15 cpr pentru supt

77
26 LEI info
Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk
3.99/5

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

82
30 LEI info
Imunomodulin 30cps
3.99/5

Imunomodulin 30cps

68
26 LEI info
Vibrocil picături nazale, 15ml, Gsk
3.96/5

Vibrocil picături nazale, 15ml, Gsk

73
30 LEI info
Faringo Hot Drink 500 mg/200 mg/4 mg 8 plicuri
4.02/5

Faringo Hot Drink 500 mg/200 mg/4 mg 8 plicuri

80
25 LEI info
Sanogrip Junior 100ml
4.02/5

Sanogrip Junior 100ml

78
25 LEI info
Gripovit Max C Fara zahar x 10 plicuri
3.99/5

Gripovit Max C Fara zahar x 10 plicuri

70
25 LEI info
Sirop Catina Si Miere De Albine 500ml
3.99/5

Sirop Catina Si Miere De Albine 500ml

86
31 LEI info
Orocalmin aroma lamaie x 20
4.03/5

Orocalmin aroma lamaie x 20

82
25 LEI info
Parasinus x 20 comprimate
3.99/5

Parasinus x 20 comprimate

67
25 LEI info
Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Capsune
4.04/5

Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Capsune

90
25 LEI info
Pachet Propolis + Vitamina C 30tb+30tb Reducere 10 LEI
4.33/5

Pachet Propolis + Vitamina C 30tb+30tb

29% 35 LEI
85
25 LEI info
Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml
4.03/5

Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml

83
25 LEI info
Bioflu Plus raceala si gripa x 16 capsule moi Biofarm
4.01/5

Bioflu Plus raceala si gripa x 16 capsule moi Biofarm

74
25 LEI info
Bixtonim Sol Nazala Picaturi 10 ml
4.02/5

Bixtonim Sol Nazala Picaturi 10 ml

80
25 LEI info
Nurofen 200 mg drajeuri ibuprofen 12 drajeuri
4.02/5

Nurofen 200 mg drajeuri ibuprofen 12 drajeuri

80
25 LEI info
Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri
3.99/5

Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri

87
32 LEI info
Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 16 comprimate
3.98/5

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 16 comprimate

85
32 LEI info
Zdrovit ClinSin Med Junior Set pentru clatirea nasului si a sinusurilor
3.98/5

Zdrovit ClinSin Med Junior Set pentru clatirea nasului si a sinusurilor

64
24 LEI info
Olynth 0,5mg/ml spray nazal 10 ml
4.02/5

Olynth 0,5mg/ml spray nazal 10 ml

76
24 LEI info
Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Portocala
4.03/5

Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Portocala

81
24 LEI info
Afrin 0,5mg/ml Spray Nazal 15ml
3.99/5

Afrin 0,5mg/ml Spray Nazal 15ml

85
32 LEI info
Biofarm Carmol Junior Solutie pentru uz extern, 100 ml
4.04/5

Biofarm Carmol Junior Solutie pentru uz extern, 100 ml

85
24 LEI info
Sinomarin Mini Spray decongestionant nazal hipertonic 30 ml
3.99/5

Sinomarin Mini Spray decongestionant nazal hipertonic 30 ml

86
32 LEI info
Gripovit Max C x 10 plicuri
3.95/5

Gripovit Max C x 10 plicuri

74
32 LEI info
Gripovit Max C Ghimbir, miere, vitamina C 850mg x 10 plicuri Reducere 8 LEI
4.33/5

Gripovit Max C Ghimbir, miere, vitamina C 850mg x 10 plicuri

25% 32 LEI
111
24 LEI info
Nosette Classic Spray Nazal 30 ml
4.02/5

Nosette Classic Spray Nazal 30 ml

74
23 LEI info
Nosette Strong Spray Nazal x 30 ml
4.02/5

Nosette Strong Spray Nazal x 30 ml

75
23 LEI info