Panadol Extra x 12 comprimate
65

Panadol Extra x 12 comprimate

4.04/5 (65)
Timp de retur Poti returna in 14 zile
SUPER OFERTA: Produsul costa cu 53% mai putin decat media produselor din categoria de Antiinflamator
Pret 4.53/5
Interes 4.65/5
Livrare 4/5
brand: Glaxosmithkline
magazin: farmaciasilva.ro/
Produs popular produs popular cu 65 vizualizari recente

Descriere

Prospect: Link ANM Compozitie Fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg si cofeina 65 mg. Actiune terapeutica panadol Extra contine o combinatie de doua substante active: paracetamol- analgezic (combate durerea) ii antipiretic (reduce febra)-si cofeina care asigura cresterea eficacitatii analgezice prin stimularea sistemului nervos central. panadol Extra nu irita stomacul. Comprimate cu forma alungita, usor de inghitit. Indicatii Panadol Extra este recomandat ca analgezic mediu si antipiretic in tratamentul durerilor puternice si a starilor febrile: dureri de cap, migrene, dureri de spate, dureri de dinti, nevralgii, dureri reumatice si musculare, dureri menstruale. Panadol Extra amelioreaza disconfortul din raceli, gripe, calmeaza durerile si usturimile de gat si scade febra. Doze si mod de administrare Aduti: se recomanda 1-2 comprimate de 1-4 ori pe zi. Administrarea nu se repeta la un interval mai mic de 4 ore. Nu se vor administra mai mult de 8 comprimate (4 doze) in 24 de ore. Panadol Extra nu este recomandat copiilor sub varsta de 12 ani. Daca simptomele persista consultati medicul. A nu se depasi doza stabilita. in cazul depasirii dozei recomandate, consultati imediat medicul, chiar daca nu va simtiti rau. Contraindicatii A nu se administra concomitent cu alte produse care contin paracetamol. Daca sunteti alergic la paracetamol, nu luati Panadol Extra. Masuri de precautie In cazul unor afectiuni renale sau hepatice grave sau in cazul administrarii altor medicamente (metoclopramid, domperidon, colestiramina) consultati medicul inainte de a lua Panadol Extra. In cazul unui tratament cu anticoagulante, daca aveti nevoie sa luati zilnic un analgezic pe o perioada indelungata, puteti sa luati in mod ocazional paracetamol. Daca sunteti insarcinata, consultati medicul inainte de a lua Panadol Extra. Reactii adverse Efectele secundare ale paracetamolului sunt rare. Pot sa apara reactii alergice, de exemplu eruptii cutanate. Consumul excesiv de ceai sau cafea concomitent cu administrarea Panadolului Extra poate produce iritabilitate sau nervozitate. Consultati medicul in cazul oricaror efecte deosebite.

Caracteristici

  • Categorie: Antiinflamator
  • Marca: Glaxosmithkline
  • Pret: 19 lei
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod: 1096
*generate pe baza descrierii. Verificati pe site-ul comerciantului

Livrare

  • Livrare prin curier
  • Livrare prin easybox

Plata

  • Plata card
  • Plata ramburs la curier
  • Plata transfer bancar / Ordin de plata

Compara produse similare

Panadol Baby 120mg/5ml x 100 ml
4.02/5

Panadol Baby 120mg/5ml x 100 ml

69
24 LEI info
Stimuven Plus Gel Exhelios 60 g
4.08/5

Stimuven Plus Gel Exhelios 60 g

77
19 LEI info
Supozitor ColonSan Pro cu 10 plante 10buc Favisan
3.92/5

Supozitor ColonSan Pro cu 10 plante 10buc Favisan

14
19 LEI info
Balsam Cu Bitter 125ml Transvital
4.05/5

Balsam Cu Bitter 125ml Transvital

65
19 LEI info
Ceai Adio Durere in Gat Eco 18plicuri Sonnentor
4.07/5

Ceai Adio Durere in Gat Eco 18plicuri Sonnentor

77
19 LEI info
Ceai Musetel Eco 50gr Sonnentor
4.01/5

Ceai Musetel Eco 50gr Sonnentor

52
19 LEI info
Mig Pediatric x 100ml soluţie orală
4.08/5

Mig Pediatric x 100ml soluţie orală

82
20 LEI info
Clafen 10mg/gram crema 40 g Antibiotice SA
4.07/5

Clafen 10mg/gram crema 40 g Antibiotice SA

74
18 LEI info
Paduden Forte 400 mg x 12 drajeuri
4.09/5

Paduden Forte 400 mg x 12 drajeuri

79
18 LEI info
Spray Propolis cu Galbenele 25ml Transvital
4.07/5

Spray Propolis cu Galbenele 25ml Transvital

73
18 LEI info
Sirop de Muguri de Pin, 250ml, Favisan
3.93/5

Sirop de Muguri de Pin, 250ml, Favisan

18
18 LEI info
Advil 200 mg 10 drajeuri
4.06/5

Advil 200 mg 10 drajeuri

72
20 LEI info
Supozitor Capricon 10x1gr Elzin Plant
4.09/5

Supozitor Capricon 10x1gr Elzin Plant

76
20 LEI info
Aspirin Cardio 100mg 28 comprimate
4.11/5

Aspirin Cardio 100mg 28 comprimate

87
18 LEI info
One Cosmetic Gel Cu Efect Racire 500ml
4.10/5

One Cosmetic Gel Cu Efect Racire 500ml

83
18 LEI info
Picaturi din samburi de grapefruit Citrosol
4.08/5

Picaturi din samburi de grapefruit Citrosol

72
17 LEI info
Stimuven Plus x 50g cremă
4.05/5

Stimuven Plus x 50g cremă

73
22 LEI info
Stimuven Plus x 60g gel
4.05/5

Stimuven Plus x 60g gel

74
22 LEI info
Mig 400 mg 10 comprimate
4.06/5

Mig 400 mg 10 comprimate

64
16 LEI info
FARES Biomicin A2 solutie 10 ml
4.06/5

FARES Biomicin A2 solutie 10 ml

83
22 LEI info
Gel Gheara Dracului, Transvital, 250 ml
4.06/5

Gel Gheara Dracului, Transvital, 250 ml

79
22 LEI info
Advil Ultra 200 mg 10 capsule moi
4.06/5

Advil Ultra 200 mg 10 capsule moi

77
22 LEI info
Propolis Brut 10gr Apisalecom
4.05/5

Propolis Brut 10gr Apisalecom

61
16 LEI info
Iederazin Supozitoare 1.5g Elzin Plant
4.05/5

Iederazin Supozitoare 1.5g Elzin Plant

75
23 LEI info
Nurofen Forte 400mg 12 comprimate
4.07/5

Nurofen Forte 400mg 12 comprimate

83
23 LEI info
Saridon x 10 comprimate
4.05/5

Saridon x 10 comprimate

77
23 LEI info
Gel calmant înțepături de insecte Calmax, 30 ml, Biotrade (Concentratie: 30ml)
4.07/5

Gel calmant înțepături de insecte Calmax, 30 ml, Biotrade (Concentratie: 30ml)

86
23 LEI info
Arnica gel DermoTis, 50 ml, Tis Farmaceutic
4.12/5

Arnica gel DermoTis, 50 ml, Tis Farmaceutic

87
15 LEI info
Adagin Forte 400 mg 10 comprimate filmate Actavis
4.13/5

Adagin Forte 400 mg 10 comprimate filmate Actavis

90
15 LEI info
Clafen 10mg/gram Gel 40 g Antibiotice SA
4.08/5

Clafen 10mg/gram Gel 40 g Antibiotice SA

67
14 LEI info
Apa Oxigenata 3% 1l Vitalia Pharma
3.94/5

Apa Oxigenata 3% 1l Vitalia Pharma

6
14 LEI info
Carpicon S Crema Solida 10 Supozitoare Hipocrate
4.06/5

Carpicon S Crema Solida 10 Supozitoare Hipocrate

83
24 LEI info
Nurofen pentru copii 60mg 10 supozitoare
4.02/5

Nurofen pentru copii 60mg 10 supozitoare

68
24 LEI info
Paracetamol ATB 125mg 6 supozitoare
4.12/5

Paracetamol ATB 125mg 6 supozitoare

84
14 LEI info
Balsam Gheara Diavolului Alpi Fresh
4.10/5

Balsam Gheara Diavolului Alpi Fresh

75
14 LEI info
Extract din mladite De Mur, 50ml, Favisan
4.05/5

Extract din mladite De Mur, 50ml, Favisan

59
14 LEI info
Antinevralgic P 20 comprimate
3.98/5

Antinevralgic P 20 comprimate

51
24 LEI info
Gel Cu Salvie Si Propolis, Tis
4.10/5

Gel Cu Salvie Si Propolis, Tis

76
14 LEI info
Salix alba 340mg 30cps, Adams
4.06/5

Salix alba 340mg 30cps, Adams

87
25 LEI info
Supozitoare, Carpicon S, 10 bucsti, Elzin Plant
4.03/5

Supozitoare, Carpicon S, 10 bucsti, Elzin Plant

73
25 LEI info
Ginosept G93 cremă 50 ml Fares
4.04/5

Ginosept G93 cremă 50 ml Fares

81
25 LEI info
Gel Puterea Tigrului, Transvital, 250 ml
4.04/5

Gel Puterea Tigrului, Transvital, 250 ml

79
25 LEI info
Supozitoare Tuiazin 10*1.5g Elzin Plant
3.98/5

Supozitoare Tuiazin 10*1.5g Elzin Plant

54
25 LEI info
Nurofen pentru copii 125 mg 10 supozitoare
4.04/5

Nurofen pentru copii 125 mg 10 supozitoare

80
26 LEI info
One Reumatic Gel Efect Incalzire 250ml Onedia
4.12/5

One Reumatic Gel Efect Incalzire 250ml Onedia

80
12 LEI info
Artromio-Calmin cu Venin de vipera 50g
4.01/5

Artromio-Calmin cu Venin de vipera 50g

72
27 LEI info
Ibalgin Forte x 12 comprimate
4.03/5

Ibalgin Forte x 12 comprimate

80
27 LEI info
Dacia Plant Harpagophytum x 60 Comprimate
4.02/5

Dacia Plant Harpagophytum x 60 Comprimate

75
27 LEI info